Kenia – afrykańskie safari

0
Cena
Od10 000 zł
Cena
Od10 000 zł
Imię i nazwisko*
Adres email*
Twoje zapytanie*
Zapisz do listy życzeń

Dodawanie elementu do listy życzeń wymaga posiadania konta

919

Kenia to klasyczna Afryka z charakterystycznymi równinami i trawiastymi wzgórzami, znanymi z wielu filmów. To miejsce stworzone dla wszystkich, którzy kochają oglądanie zwierząt w ich naturalnym środowisku. Kenia to jednak również piękne wybrzeże z fantastycznymi plażami i bogatym życiem podwodnym, stanowiącym wyjątkową atrakcję dla miłośników nurkowania. Tradycyjne wsie, zamieszkałe przez kolorowo ubierające się plemiona, czynią Kenię jednym z najchętniej wybieranych przez turystów afrykańskich krajów.

Kenia ma ponad 50 parków narodowych i rezerwatów, każdy poświęcony innemu rodzajowi przyrody, tropikalne plaże, rafy koralowe tętnią życiem, a ciepła woda jest doskonała nurkowania. W Kenii możliwe jest połączenie tradycyjnego safari z wypoczynkiem na plaży w okolicach Mombasy i Malindi. W południowej części Kenii rosną baobaby, nazywane drzewami rosnącymi do góry nogami. Liście baobabów rosną jedynie po deszczu, więc niemal bezlistne gałęzie przypominają korzenie sterczące w powietrzu.

Opis

Kenia to klasyczna Afryka z charakterystycznymi równinami i trawiastymi wzgórzami, znanymi z wielu filmów. To miejsce stworzone dla wszystkich, którzy kochają oglądanie zwierząt w ich naturalnym środowisku. Kenia to jednak również piękne wybrzeże z fantastycznymi plażami i bogatym życiem podwodnym, stanowiącym wyjątkową atrakcję dla miłośników nurkowania. Tradycyjne wsie, zamieszkałe przez kolorowo ubierające się plemiona, czynią Kenię jednym z najchętniej wybieranych przez turystów afrykańskich krajów i obowiązkową pozycję na liście każdego turysty pragnącego poznać Afrykę.

Top atrakcje
 • Rezerwat Shaba - słonie i lwy
 • Rada Ol Pejeta - luksusowy kemping wśród dzikiej przyrody
 • Flamingi w Nakauru Valley
 • Dolina Rift
 • Sanktuarium szympansów
Program dzień po dniu

Dzień 1Przylot do Nairobi

Witaj w Kenii! Na lotnisku w Nairobi przywita cię przewodnik, który zabierze cię do hotelu.

Dzień 2 i 3Narodowy Rezerwat Shaba

Dzisiaj pojedziesz do krainy ‘Born Free’. Po przyjeździe będzie czekał na ciebie lunch w luksusowym Sarova Shaba Lodge, ośrodku wkomponowanym w przyrodę, oferującym oazę zieleni w środku pięknego, ale suchego krajobrazu. Jest to także idealne miejsce, z którego można rozpocząć zwiedzanie i odkrywanie Rezerwatu Shaba.
Popołudni zaplanowane jest na spędzaniu czasu odkrywając piękno dzikiej natury rezerwatu. Miejsce to znane jest przede wszystkim ze słoni I lwów. Po powrocie do ośrodka przewidzieliśmy chwilę na relaks przed obiadem, który zostanie podany w restauracji wzniesionej na drewnianych palach z widokiem na rzekę Ewaso Nyiro.
Zakwaterowanie: Sarova Shaba Lodge
Wyżywienie: Pełne wyżywienie

Dzień 4Shaba Game Lodge / Rada Ol pejeta

Przyjazd do prywatnego, rezerwatu o powierzchni 24 tys. akrów, ze wspaniałym widokiem na górę Kenya. Po lunchu czeka na ciebie specjalnie przygotowany program, dzięki któremu na żywo obserwować będziesz życie dzikich zwierząt.
Poza poszukiwaniem Wielkiej Piątki, obejrzysz parady słoni, żyraf, zebr oraz antylop impala, które podchodzą do wodopoju I specjalnie ustawionej bryły soli przy campingu. W ofercie znajdziesz również mnóstwo zajęć opcjonalnych, w tym wycieczkę w poszukiwaniu gatunków nocnych.
W programie pobytu znalazło się również odwiedzanie 200-akrowego sanktuarium szympansów. W sanktuarium mieszka obecnie 27 szympansów, włączając w to dwa małe szympansiątka, które urodziły się już w Sanktuarium. Zajęcia dodatkowe obejmują również wycieczkę z przewodnikiem po safari, safari na wielbłądach, oraz jazdę konną.

Zakwaterowanie: luksusowy kemping Sweetwaters
Wyżywienie: obiad

Dzień 5Rada Ol pejeta / Park Narodowy Nakaru

Dzisiaj pojedziesz nad jezioro Nakuru, które jest najbardziej znanym jeziorem Great Rift Valley, a także siedliskiem dla ponad milionowej populacji flamingów. Lunch w Sarova Lion Hill Lodge, z którego rozciągają się przepiękne widoki na całe jezioro. Swoją panoramą różowej linii brzegowej utworzonej przez flamingi na jeziorze Nakuru, Lion Hill Lodge robi imponujące wrażenie na wszystkich gościach. Lodge ulokowana jest pośród prowincji Narodowego Parku Rift Valley z jeziorem Nakuru. Otacza je naturalna flora i fauna tego regionu.
Popołudnie będziesz miał okazję spędzić na pierwszym kenijskim safari i w największym sanktuarium nosorożców, gdzie praktycznie gwarantowane jest zobaczenie zarówno czarnych, jak I białych nosorożców. Inne dzikie gatunki, jakie można tutaj zaobserwować to: lwy, hipopotamy, rzadkie żyrafy Rothschilda, małpy kolumbijskie , a także 450 gatunków ptaków.

Zakwaterowanie: Sarova Lion Hill Lodge
Wyżywienie: pełne wyżywienie

Dzień 6 i 7Nakuru / Maasai Mara

Kolejne dwa dni spędzisz w Maasai Mara, gdzie znajduje się najsłynniejszy rezerwat dzikiej przyrody w Kenii. Po lunchu przygotowane są popołudniowe atrakcje w postaci podglądania życia dzikich zwierząt. Będziesz miał okazję przeżyć kolejne niesamowite przygody.

Maasai Mara jest prawdopodobnie najpopularniejszym rezerwatem dzikiej przyrody w Kenii. Widowiskiem wartym zobaczenia jest coroczna migracja milionów gnu, zebr i gazeli przez równinę Serengeti, przez granicę Tanzanii i rzekę Mara, aby dotrzeć do pastwisk Maasai Mara przed końcem czerwca. Rezerwat zwierzyny obfituje w ptasie życie. Zarejestrowano tutaj ponad czterysta pięćdziesiąt różnorodnych gatunków.

Zakwaterowanie: Camping Mara Sarova Game
Wyżywienie: pełne wyżywienie

Dzień 8Masai Mara / Pożegnanie z Kenią

Dzisiaj wyruszysz w drogę powrotną do Nairobi. Droga prowadzi przez Great Rift Valley gdzie mijamy po drodze uśpiony wulkan, Mount Longonot,oraz jeziora Elementaita i Naivasha. Wczesny popołudniem dotrzesz do tętniącej życiem stolicy Kenii, Nairobi, a stamtąd udasz się prosto na lotnisko w Jomo Kenyatta, gdzie zakończysz swoją przygodę.

Cena zawiera

 • 6 noclegów
 • Transfery wewnętrzne prywatne
 • Wycieczki lokalne grupowe z przewodnikiem
 • Wejściówki/bilety, sprzęt do snorklowania
 • Posiłki zgodnie z programem wycieczki
 • Przeloty lokalne
 • Ubezpieczenie KL 30 000 EUR, NW 15 000 PLN, bagaż 1 000 PLN

Cena nie zawiera

 • Napiwków
 • Posiłków poza zawartymi w programie
 • Biletów lotniczych międzynarodowych
 • Napojów i alkoholu
 • Wydatków osobistych
 • Wycieczek nieujętych w programie