Iran – śladami starożytnej Persji

0
Cena
Od6 000 zł
Cena
Od6 000 zł
Imię i nazwisko*
Adres email*
Twoje zapytanie*
Zapisz do listy życzeń

Dodawanie elementu do listy życzeń wymaga posiadania konta

1367

Iran to jedno z miejsc, które po prostu trzeba odwiedzić. Wspaniała kultura, sięgająca korzeniami czasów potężnej Persji, niesamowite zabytki, przepiękne miasta, świetne jedzenie i fantastyczni ludzie – to wszystko powoduje, że Iran, po latach izolacji, znowu trafił do pierwszej ligi światowej turystyki.

Opis

Iran to jedno z miejsc, które po prostu trzeba odwiedzić. Wspaniała kultura, sięgająca korzeniami czasów potężnej Persji, niesamowite zabytki, przepiękne miasta, świetne jedzenie i fantastyczni ludzie – to wszystko powoduje, że Iran, po latach izolacji, znowu trafił do pierwszej ligi światowej turystyki. 

Top atrakcje
 • Teheran - jedna z największych stolic świata
 • Fantastyczne zabytki i ogrody Sziraz
 • Jazd - miasto pustyni
 • Isfahan - kulturalne centrum Bliskiego Wschodu
 • Zeinoldin - poczuj się jak człowiek pustyni
 • Persopolis i grobowce starożytnych królów
Program dzień po dniu

Dzień 1Przybycie do Iranu

Witaj w Iranie! Po wylądowaniu na lotnisku w Teheranie udasz się do hotelu, po odpoczynku możesz cieszyć się atmosferą miasta i skosztować pierwszych lokalnych specjałów. Zwiedzanie miasta rozpoczniesz od pałacu Golestan, jednego z najstarszych miejsc w Teheranie. W tym kompleksie znajduje się kilka muzeów, w których kiedyś mieszkały rodziny królewskie dynastii Qajar. Po południu odwiedzamy Muzeum Narodowe Iranu, aby zapoznać się z jego historią, kulturą i sztuką.

Nocleg: Teheran

Dzień 2Teheran-Abyaneh-Kaszan

Naszym następnym przystankiem jest Abyaneh, mała wioska położona 320 km na południe od Teheranu. Ta wieś, jedna Światowego Dziedzictwa UNESCO, nazywana jest również czerwoną wioską z powodu jej czerwonego koloru.
gleba i domy. Po tradycyjnym obiedzie w Abyaneh udajemy się do Kaszan, kolejnej tradycyjnej wioski, gdzie zobaczysz między innymi Tepe Sialk, Ogród Fin i dom Boroujerdian.

Nocleg: Kaszan

Dzień 3Sziraz

Po śniadaniu polecisz do słynnego Szirazu, miasta opiewanego przez starożytnych poetów.. Po zameldowaniu w hotelu i krótkim odpoczynku udasz się na zwiedzanie najciekawszych miejsc, w tym słynnych ogrodów. W programie między innymi odwiedziny w mauzoleum poświęconym słynnemu irańskiemu poecie – Hafezowi, różowy kafelkowy XIX-wieczny meczet Nasir-ol-Molk, XVIII-wieczną cytadelę Arg-e-Karim Khan, szkołę teologiczną Madrassa Khan, w które będzie można spotkać nauczycieli wychowujacych przyszłych religijnych przwódców, Vakil Bazaar oraz obejrzeć wspaniały budynek sanktuarium Shah-e-Cheragh (niedostępnego dla nie-muzułmanów i można zobaczyć tylko z zewnątrz); nocleg w hotelu.

Dzień 4 Sziraz - Perspolis - Maghisz Rostam - Sziraz

Zwiedzanie Persepolis, najważniejszej stolicy starożytnego Bliskiego Wschodu. Prawie 2500 lat temu,
budowę wspaniałej struktury miasta rozpoczął Dariusz Wielki z zamiarem uczynienia z niego centrum potężnego Imperium Achemejskiego. W programie wycieczki nie może również zabraknąć Naqsh-e-Rustam, gdzie znajdują się wyciosane w klifie grobowce Dariusza I i II, Atrakserksesa i Xerxesa I.

Dzień 5Zeinoldin

Po śniadaniu wyruszysz do Zeinoldin (60 km od Jazdu). Ta dawna przystań dla podróżujących karawan oferuję niesamowitą atmosferę prawdziwej pustyni. Starannie odrestaurowane budynki zapewniają komfortowy nocleg w wewnętrznych namiotach i lokalny program artystyczny pod rozgwieżdżonym niebem.

Dzień 6Jazd

Rano przejazd do Jazdu, pustynnego miasta, w którym schronienie przed najeźdźcami znaleźli wyznawcy Zoroastrianizmu. Jest to miasto położone w głębi pustyni i posiada unikatowy system naturalnej klimatyzacji (kominy powietrzne) oraz chłodzenia żywności (studnie). W programie nie mogło zabraknąć wizyty w meczetach Masjed-e Jameh i Amir-Chakhmaq, a także
Wieży Ciszy i Świątyni Ogniowej Zoroastrii.

Dzień 7Isfahan

Po śniadaniu wyruszasz w 300-kilometrową podróż do Isfahanu przez Naein.

Dzień 8Isfahan

Całodzienna wycieczka po Isfahan, XVII-wiecznej stolicy kraju. Odwiedzisz słynne mosty Shahrestan/Khajou/Sio-se-pol, dzielnicę ormiańską z kilkoma kościołami, w tym z ważną Katedrą Wawrzyńską; po południu w programie zwiedzanie jednego z najwspanialszych placów na świecie, Majdany-e-Naghsh-e-Jahan oraz dwóch największych meczetów świata islamskiego – Szejka Lotfollahu i Plac Imama ze wspaniałą architekturą i zewnętrzną elewacją obłożoną płytkami ceramicznymi). Dzień kończy się wizyta na Bazarze w Isfahan, na którym wciąż można kupić przepiękne rękodzieła wytwarzane przez lokalnych rzemieślników.

Dzień 9Isfahan

Odwiedź Hasht Behesht , Chehel Sotoun oraz najpiękniejszą i najbardziej znaną Katedrę Vank.

Dzień 10Kaszan

Po śniadaniu przejazd do Kaszanu. Według chrześcijańskiej tradycji to właśnie z Kaszan wyruszyli Trzej Królowie, kierując się do Betlejem. Choć prawdziwość tej historii jest wątpliwa, wskazuje na duże znaczenie tego miasta w historii starożytnej. Po obiedzie odwiedzisz Domy Tabatabie i Khan-e Borujerdi, zbudowane jako prywatna rezydencja, obecnie jest to urokliwe muzeum z pięknym dziedzińcem.Obowiązkowym punktem zwiedzania Kaszan jest ogród Fin z zapierającymi dech w piersiach basenami, sadami i źródłami naturalne. Następny odwiedzisz słynący z pięknych portali i minaretów meczet Agha Bozorg.

Dzień 11Kaszan-Teheran

Dzień spędzimy na zwiedzaniu Teheranu. Wczesnym rankiem odwiedzimy dwa ważne zabytki: Sa’dabad oraz Niavaran. Następnie zjemy lunch w jednej z najlepszych restauracji w mieście, po obiedzie wspaniały spacer po Draband, następnie czeka nas zwiedzanie wieży Milad, gdzie zostaniemy do kolacji.

Nocleg: Teheran

Dzień 12Powrót

Pożegnanie z Iranem. Przejazd na lotnisko, lot powrotny.

Cena zawiera

 • Noclegi
 • Transfery wewnętrzne prywatne
 • Wycieczki lokalne z przewodnikiem
 • Wejściówki/bilety zgodnie z programem
 • Woda/napoje
 • Śniadania
 • Przeloty lokalne
 • Ubezpieczenie KL 30 000 EUR, NW 15 000 PLN, bagaż 1 000 PLN

Cena nie zawiera

 • Napiwków
 • Posiłków poza zawartymi w programie
 • Biletów lotniczych międzynarodowych
 • Wydatków osobistych
 • Wycieczek nieujętych w programie
Mapa