Najbardziej spektakularny na Ziemi show świetlny, Zorza Polarna widoczna jest w Laponii przez blisko 200 nocy w roku, od późnego sierpnia do kwietnia. Jeśli wpatrywanie się w nocne niebo podczas silnego mrozu nie brzmi zachęcająco, dlaczego nie dodać do tej scenerii odrobiny luksusu? Oto kilka propozycji:

Wilderness Hotel Nellim – Aurora Bubbles and Aurora Camp

W małej wiosce Nellim leżącej nad jeziorem Inari w północnej Laponii znajdziemy Wilderness Hotel Nellim’s Aurora Bubbles, który wyposażony jest w podgrzewane tarasy do obserwacji Zorzy Polarnej.

Amatorzy aktywnego wypoczynku mogą wypatrywać zorzy z pługów śnieżnych, które można wypożyczyć w recepcji.

Eagle’s View Suite w hotelu Iso-Syöte

Eagle’s View Suite to najbardziej luksusowy apartament hotelu Iso-Syöte znajdującego się na południu Laponii. Przestronna sypialnia podtrzymywana jest przez gałąź ogromnego drzewa, a przeszklony sufit sprawia, że nie musimy ruszać się z ciepłego pokoju aby obserwować zorzę. Gdy ciepłe łóżko nam nie wystarczy, możemy skorzystać z gorącego jacuzzi które goście suity mają na wyłączność.

Levi Igloos and Northern Lights House

12 Levi Igloos z przeszklonymi sufitami znajduje się na nizinie Utsuvaara, 10 kilometrów od centrum narciarskiego Kittilä. Każde igloo – odpowiednik willi dla 4-8 osób – wyposażone jest w kominek, sypialnie, obowiązkową saunę i podgrzewany taras z gorącym basenem.

Newsletter

baner zachęcający do wyjazdu do Kolombo
[instagram-feed num=4 cols=3 num=9 showfollow=true buttontext="Pokaż więcej zdjęć" [instagram-feed followtext="Obserwuj na Instagramie"]

Popularne wpisy