Nie bez powodu Ischgl od lat uchodzi za alpejską stolicę stylu. Miejscowość ta jest nie tylko pierwszorzędnym ośrodkiem sportów zimowych, również jej program rozrywkowy co roku przynosi nowe atrakcje.

Niezliczone kilometry doskonale przygotowanych stoków na gwarantującej śnieg wysokości oraz największy „Freestyle Park” w Europie gwarantują beztroskie korzystanie z uroków zimy na terenie Silvretta Arena od listopada maja. Wygodne wyciągi i kolejki linowe wożą pasażerów z samego centrum miejscowości prosto do transgranicznej areny sportów zimowych, której stoki sięgają aż szwajcarskiego Samnaun. Również dwa funparki zajmują tereny zarówno po austriackiej, jak i szwajcarskiej stronie Silvretta Areny. Snowpark PlayStation®Vita Ischgl, największe freestyle’owe eldorado dla snowboardzistów i freeskierów w Alpach, jest podzielony na trzy strefy: Kingsize, Public i Beginnerpark (strefa dla początkujących), które stanowią śnieżny raj złożony z raili, half i quarter pipe’ów. Na terenie narciarskim można się bawić przez cały dzień w cenie już od 43,50 euro.

Alpejska stolica stylu

Do zimowych atrakcji Ischgl należy również wyjątkowo bogata oferta kulinarna. Od swojskiej kuchni tyrolskiej po wykwintne restauracje, które czekają na gości zarówno w dolinie, jak i na terenie narciarskim. Do perełek tego regionu zaliczamy restaurację Alpenhaus na Idalp, do której można dotrzeć kolejkami Silvrettabahn i Fimbabahn. Jak na położoną wśród śniegów świątynię smaków pierwszej klasy przystało, Alpenhaus posiada własny „Mountain VIP Club“, którego liczba członków ogranicza się do maksymalnie 300 osób. Zgłoszenia kandydatów na członków klubu należy kierować bezpośrednio pod adres m.vipclub@silvretta.at.

Kiedy zimowy dzień się kończy, zaczyna się ruch poza stokami. Après-ski to kolejna specjalność Ischgl. Ośrodek dysponuje szeroką paletą lokali najróżniejszego rodzaju, najbogatszą w całym regionie alpejskim. To samo można powiedzieć o klubach, w których amatorzy nocnego życia szaleją do białego rana.

Newsletter

baner zachęcający do wyjazdu do Kolombo
[instagram-feed num=4 cols=3 num=9 showfollow=true buttontext="Pokaż więcej zdjęć" [instagram-feed followtext="Obserwuj na Instagramie"]

Popularne wpisy