TURRACHER HÖHE – BRAMA KARYNTII

Turracher Höhe, znane również jako Turracher Höhe, to niewielka, lecz bardzo urokliwa miejscowość położona 1770 m n.p.m. Ze względu na lokalizację tereny te zaludniły się dopiero na początku XX wieku. Turracher Höhe można śmiało nazwać bramą Karyntii, jako że jest to pierwsza mieścina, którą napotykamy opuszczając rozległą Styrię. Granica regionów przebiega przez sam środek wioski i jeziora, które stanowią jej większą część.

Dojazd

Jedynym rozsądnym środkiem komunikacji, dla osób podróżujących z Polski, jest samochód. Możliwy jest też scenariusz podróży samolotem do Wiednia, lub do Monachium i tam wypożyczenie auta. Bez względu na wybór, podróżujący muszą zaopatrzyć się w leki na chorobę lokomocyjną, zakrętów po drodze jest mnóstwo. Potrzebe będą też solidne łańcuchy na opony, ponieważ stromizny są nie lada wyzwaniem zarówno dla mocy, jak i przyczepności auta.

Wypoczynek

Na miłośników śnieżnego szaleństwa czeka 38 kilometrów doskonale przygotowanych tras. Dostępne są dzięki kolejce górskiej, sześcioosobowym krzesełkom, orczykom i „wyrwirączce”.

Narciarzy, którzy wolą biegi, zapewne ucieszy, że można znaleźć wśród tras zjazdowych również cztery trasy biegowe od najkrótszej mierzącej prawie dwa kilometry do ponad sześciokilometrowej Weitental. Dla mniej zaawansowanych biegaczy jest trasa zataczająca koło na samym jeziorze, które o tej porze roku zamienia się również w miejsce spotkań i spacerów.

Dzieci nie będą narzekały na brak infrastruktury. Jak w każdym cenionym ośrodku alpejskim, tak i tu są szkółki dla najmłodszych. Dostosowane są wyciągi, place zabaw, lodowisko i tor saneczkowy dla brzdąców. Miłym zaskoczeniem jest snowpark oraz trasa z przeszkodami. Leżący na jednej z najdłuższych tras w Alpenpark Turrach, trasie nr 1 Kornockabfahrt, snowpark jest w zasadzie kompletny i jedyną rzeczą, której może brakować fanom sportów ekstremalnych to halfpipe. Poza tym, jest tutaj większość przeszkód, takich jak raile, boxy, małe, średnie, duże hopy i inne funboxy, których nazwać nie potrafię. Do tego należy dołożyć trasę z przeszkodami tj. innymi skoczniami i rurkami i mamy kompletny tor do zabawy dla wszystkich miłośników sportów ekstremalnych.

Gdyby ktoś miał niedosyt wrażeń, dodatkową formą spędzenia miło czasu są super szybkie saneczki Nocky Flitzer. Na górę wjeżdżamy kolejką górską, lub dojeżdżamy na sprzęcie z trasy narciarskiej, wskakujemy na sanki, zapinamy się pasami i ruszamy w dół po aluminiowej konstrukcji z prędkością do 40 km/h. Oczywiście dysponujemy hamulcami, lecz wtedy szybki zjazd przeinaczy się w spacerek a do pokonania mamy 3 ronda, 2 skocznie, 15 fal i most.

Niewątpliwie Turracher Höhe jest godną polecenie miejscowością na wypoczynek zimowy. Choć nie znajdziemy tutaj lodowca a długość tras może dla niektórych być niewystarczająca, jest to miejsce gdzie cała rodzina spędzi miło czas. Doskonale przygotowane stoki, orzeźwiające powietrze, natura, to wszystko sprawia, że do Turracher Höhe z pewnością wrócę.

Newsletter

baner zachęcający do wyjazdu do Kolombo
[instagram-feed num=4 cols=3 num=9 showfollow=true buttontext="Pokaż więcej zdjęć" [instagram-feed followtext="Obserwuj na Instagramie"]

Popularne wpisy