TOP 5 najbardziej luksusowych hoteli na świecie

wnętrze luksusowej willi w Mirihi Island Resort, Malediwy

Emirates Palace Abu Dhabi

Hotel, którego budowa pochłonęła 3 miliardy dolarów oferuje absolutnie bezkompromisowy luksus, w bliskowschodnim, pełnym przepychu wydaniu. Obiekt dysponuje niemal 400 pokojami, 40 salami konferencyjnymi, dziesiątkami basenów i fontann. Marmur użyty do budowy Emirates Palace, został przywieziony z kilkunastu różnych krajów. Hotel, położony tuż przy pięknej plaży z białym piaskiem, otoczony jest fantastycznymi, zielonymi ogrodami, których utrzymanie w pustynnym klimacie jest ogromnym wyzwaniem.

Mirihi Island Resort Malediwy

Luksusowy ośrodek składający z 37 willi położonych tuż nad wodą przepięknej laguny południowego atolu Malediwów – Ari. Mirihi Island Resort, którego nazwa pochodzi od miejscowego kwiatu, oferuje bezpośredni dostęp do rafy koralowej, a wille zbudowane są na palach na błękitnych wodach niesamowitej laguny. Na gości czekają dwie restauracje, bar oraz światowej klasy centrum nurkowe. Poczucie bycia w raju towarzyszy wszystkim gościom.

Burj Al Arab Hotel, Dubai

Burj Al Arab to jeden z najbardziej charakterystycznych hoteli na świecie i jeden z najczęściej fotografowanych. Sylwetka nawiązująca do żagla, z wystającym z boku podniebnym kortem tenisowym, na tle błękitnych wód Zatoki Perskiej stanowi prawdziwą ikonę. Dzięki fantastycznej lokalizacji, z okien wszystkich luksusowych pokoi roztacza się niesamowity widok. Burj Al.-Arab oferuje niezwykle bogatą ofertę gastronomiczną, z podwodną restauracją włącznie, a także rozrywki na najwyższym poziomie. Flota hotelowych limuzyn to wyłącznie Bentleye.

Mardan Palace Hotel, Turkey

Hotel Mardan Palace został zbudowany przez rosyjskiego miliardera Telmana Ismailova w roku 2009, a koszt sięgnął niebotycznych 1,65 mld dolarów. Ośrodek, położony w tureckiej Antalyi, ma największy basen w basenie Morza Śródziemnego – jednocześnie może z niego korzystać tysiąc osób. Mardan Palace to bez wątpienia jeden z najbardziej luksusowych hoteli w Europie, imponujący rozmachem – wnętrza wykończone są złotem, kryształami i włoskimi marmurami. 17 barów, luksusowe spa oraz akwarium pełne egzotycznych ryb robią ogromne wrażenie. Na plażę zostało przywiezione 9 tys. ton białego piasku z Egiptu.

Amangiri, Utah, USA

Kompleks Amangiri to absolutnie wyjątkowe miejsce. Luksusowy ośrodek stanowi oazę luksusu na pustynnych terenach stanu Utah. Przyjeżdzający tu gości cieszą się wrażeniem całkowitego odosobnienie, podziwiając jednocześnie niesamowite krajobrazy z luksusowych wnętrz utrzymanych w surowym, designerskim stylu. Dzięki unikatowej architekturze, ośrodek doskonale komponuje się z skalistym krajobrazem pustyni, a ogromne, panoramiczne okna pozwalają cieszyć się widokiem z łózka lub specjalnie zaprojektowanej wanny. W cenę pobytu wliczone są lekcje jogi oraz piesze wycieczki. Na gości czeka również spa z zabiegami inspirowanymi tradycjami Indian Navajo.

Newsletter

baner zachęcający do wyjazdu do Kolombo
[instagram-feed num=4 cols=3 num=9 showfollow=true buttontext="Pokaż więcej zdjęć" [instagram-feed followtext="Obserwuj na Instagramie"]

Popularne wpisy