dwie młode kobiety ubrane w zimowe stroje skaczące radośnie na tle ośnieżonych gór we Włoszech

Nasze góry są dość mocno zatłoczone, a śnieg niepewny, dlatego warto zainteresować się europejskimi regionami narciarskimi. Włoska prowincja Trentino to jeden z ulubionych kierunków wypraw fanów nart z Polski. Wprawdzie do pokonania jest spora odległość, ale słońce i warunki do uprawiania białego szaleństwa rekompensują trudy podróży.

Przeważającą część prowincji zajmują Dolomity. To góry o niezwykłych walorach przyrodniczych i krajobrazowych, w 2009 roku zaliczone w poczet światowego dziedzictwa przyrody UNESCO. W Trentino na fanów białego szaleństwa czeka ponad 800 kilometrów fantastycznie przygotowanych tras zjazdowych, które należą do dwóch wielkich, stykających się na terenie prowincji, regionów narciarskich: Dolomiti Superski i Skirama Dolomiti Adamello-Brenta. Tereny narciarskie obsługiwane są przez nowoczesne, bezpieczne wyciągi o dużych przepustowościach.

Na miłośników narciarstwa klasycznego czeka dziesięć ośrodków z setkami kilometrów tras biegowych i wypożyczalniami sprzętu.

Obrazu zimowej krainy marzeń dopełniają malownicze szlaki turystyczne, przytulne górskie chaty i schroniska, gdzie w miłej atmosferze można odpocząć i skosztować regionalnych specjałów. Zima w górach to głównie narty, ale nie tylko. Po wyczerpującym dniu warto skorzystać z zabiegów odnowy biologicznej i skosztować lokalnych specjałów. Trentino słynie z wód termalnych, o właściwościach leczniczych, znanych od czasów rzymskich. Wieczorem warto wybrać się do jednej z licznych knajpek i restauracji i spróbować kuchni włoskiej w najlepszym wydaniu, nie zapominając o dobrym winie.

Newsletter

baner zachęcający do wyjazdu do Kolombo
[instagram-feed num=4 cols=3 num=9 showfollow=true buttontext="Pokaż więcej zdjęć" [instagram-feed followtext="Obserwuj na Instagramie"]

Popularne wpisy