hol hotelu Szanghaj Waldorf Astoria, Chiny

Waldorf Astoria Shanghai

To przykład znakomitego zaadoptowania historycznego budynku na potrzeby luksusowego hotelu. Dzięki renowacji drobiazgowo przeprowadzonej przez zespół specjalistów, udało się stworzyć jeden z najciekawszych i najbardziej luksusowych budynków na Bundzie. Kompleks hotelowy składa się właściwie z dwóch budynków – stuletniej kamienicy tuż przy promenadzie Bund i połączonego z nią korytarzem nowego hotelu. Podczas prac renowacyjnych, z wykorzystaniem oryginalnych zdjęć i rysunków z początku wieku, do pierwotnego wyglądu przywrócone zostały również okoliczne budynki.

Waldorf Astoria, jako jeden z nielicznych hoteli na Bundzie dysponuje parkingiem podziemnym mieszczącym aż 170 aut. Wystrój hotelu to klasyczny styl europejski w najlepszym wydaniu. Elementy takie jak klimatyzacja czy czujniki przeciwpożarowe zostały starannie zamaskowane, by nie naruszać unikatowej atmosfery tego miejsca. Tradycyjny wystrój podkreślają kryształowe żyrandole i dekorowane sufity, białe ściany zdobią delikatne elementy drewniane. Pokoje w Waldorf Astoria mają imponującą wysokość 3,8 metra, co potęguje wrażenie przestronności. Warto wybrać jeden z pokoi z widokiem na rzekę – widok z panoramicznych okien jest fantastyczny.

Pomimo klasycznego wystroju, hotel ma mnóstwo technologicznych gadżetów: światłami, zasłonami oraz temperaturą możemy sterować przy pomocy dyskretnego pilota umieszczonego przy łóżku. Okno w łazience, z którego roztacza się widok na panoramę Pudongu, w każdej chwili możemy uczynić nieprzeźroczystym za naciśnięciem jednego przycisku. W oryginalnym budynku mieścił się kiedyś słynny Shanghai Club, po którym hotel odziedziczył bar o długości blatu wynoszącej 34 metry. Niegdyś był to jeden z najdłuższych barów na Dalekim Wschodzie. Waldorf Astoria to również słynny bar ostrygowy, w którym serwowane są świeże owoce morza wraz z najlepszymi gatunkami szampana. Goście do wyboru mają dwie restauracje serwujące dania kuchni chińskiej oraz tradycyjne dania rodem z Nowego Jorku. W restauracjach są specjalne pokoje mieszczące do 10-ciu osób, przeznaczone na na kameralne, zamknięte kolacje. Warto podkreślić, że piwnica z winami oferuje 500 butelek wina, starannie dobranych przez sommeliera.

Podsumowanie:

Elegancja i luksus w najlepszym wydaniu. Bardzo przestronne pokoje o wysokości prawie 4 metrów, z dyskretnym wsparciem najnowszej technologii.

Newsletter

baner zachęcający do wyjazdu do Kolombo
[instagram-feed num=4 cols=3 num=9 showfollow=true buttontext="Pokaż więcej zdjęć" [instagram-feed followtext="Obserwuj na Instagramie"]

Popularne wpisy