Amanfayun to miejsce zupełnie unikatowe – zatrzymując się w ośrodku, przenosimy się w czasie o kilkaset lat – wszystkie domy to oryginalne kilkuset letnie zabudowania chińskiej wsi. W pobliżu znajduje się kilka klasztorów, spotykanie w alejkach mnichów ubranych w tradycyjne stroje spieszących na nabożeństwa, potęguje wrażenie podróży w czasie.
Tajemnicza atmosfera wioski
Amanfayun jest położony na obrzeżach Hangzhou, w pięknej dolinie pomiędzy naturalnymi, gęstymi lasami bambusowymi i polami herbaty. Ten wyjątkowy w swym charakterze ośrodek to pieczołowicie odrestaurowana wioska z dynastii Tang, którą niegdyś zamieszkiwali wieśniacy pracujący na plantacjach herbaty. Cały teren wioski obejmuje 14 hektarów bogatych w bujną przyrodę: krzewy herbaty, lasy bambusowe, drzewa figowe, magnolie, chińskie kasztany, osmantusy, drzewa kamforowe czy dziko rosnące pomelo. Przez wioskę biegnie kamienna alejka, wzdłuż której płynie strumień. niegdyś centrum spotkań mieszkańców. Współcześnie daje wytchnienie w upalne dni szemrze dodając tajemniczej atmosfery.
Atmosfera antycznych Chin
Ośrodek składa się z 42 luksusowych chat mieszkalnych z kamiennymi podłogami, ścianami z drewna kamforowego i dachami pokrytymi dachówką Wszystkie zostały odrestaurowane tradycyjnymi metodami, oczywiście z dyskretnym dostosowaniem do potrzeb Słynny designer ośrodków Aman, Jaya Ibrahim zaprojektował wszystkie elementy wykończenia – lampy z papieru ryżowego w kształcie chińskich latarni, meble z nielakierowanego bielonego drewna – sofy, łóżka, szafy, czy oprawę artystycznej kaligrafii zdobiącej ściany. Chaty różnią się wystrojem i rozmiarami, praktycznie nie ma dwóch jednakowych pomieszczeń. Nacisk położono na odtworzenie autentycznej atmosfery antycznych Chin, nie na technologię, jednak na życzenie obsługa zainstaluje telewizor czy zaawansowany system audio. Na całym terenie dostępny jest bezprzewodowy Internet. Większość powierzchni mieszkalnych posiada ma prywatne tarasy. Na jednym ze wzgórz znajduje się podgrzewany basen, z którego rozciąga się widok na ośrodek. Dzięki ciepłej wodzie kąpiel możliwa jest przez cały rok, choć wieczory w górzystej części Hangzhou bywają zimne.
Zabiegi oparte na starożytnych metodach
Aman Spa, otoczone przez bambusowe zagajniki, magnolie i krzewy herbaty, składa się z pięciu osobnych budynków: łaźni, budynku refleksologii, budynku służącemu do ćwiczeń tai-chi I medytacji oraz budynku, w którym odbywają się właściwe zabiegi. Każdy rytuał rozpoczyna się kąpielą w płatkach róż i peelingiem z użyciem lokalnych składników – żeń-szenia, zielonej herbaty, bambusa czy osmantusa.
Zabiegi oparte są na starożytnych chińskich metodach masażu i refleksologii, jak również na antycznych terapiach uzdrawiających. Po zabiegu serwowana jest herbata zielona lub ziołowa w specjalnym pokoju przeznaczonym do relaksacji.
Zrelaksowani zabiegami i niesamowitą atmosfera miejsca możemy udać się do jednej z kilku restauracji znajdujących się na terenie ośrodka. Podążając główną alejką dotrzemy do Steam House który serwuje przepyszne chińskie pierożki, wołowinę na parze czy desery z korzenia lotosu. Na deser trzeba koniecznie odwiedzić Tea House by spróbować najlepszych chińskich herbat oraz ręcznie przygotowywanych słodyczy i ciasteczek. Dalej znajduje się Western Restaurant, która oferuje dania kuchni zachodniej i międzynarodowej.
Podsumowanie:
Luksus w atmosferze tradycyjnej chińskiej wioski, prawdziwa podróż w czasie.