Fidżi urzeka nie tylko pięknym krajobrazem, plażami, palmami i rafami koralowymi, ale przede wszystkim życzliwością i przyjaznym nastawieniem mieszkańców. Na Fidżi nie można się nudzić – są tu znakomite warunki do nurkowania, piękna przyroda, oraz bardzo dobra infrastruktura hotelowa – od drogich, zlokalizowanych nieco na uboczu kurortów, przyjemnych pensjonatów tuż przy plaży, do noclegów u lokalnych mieszkańców.
Fidżi spodoba się z pewnością miłośnikom egzotycznej kultury, amatorom nurkowania, surfingu, żeglowania i raftingu. Turyści z przyjemnością odpoczną na przepięknych plażach, a także będą delektować się pysznym jedzeniem. Ci, którzy oczekują białego piasku i błękitnych lagun, powinni wybrać się na wyspy Mamanuca i Yasawa. Nurkowie nazywają Fidżi “światową stolicą miękkich korali”, z powodu niezliczonej ich ilości w otaczających wyspy wodach.
Koniecznie trzeba wziąć udział w pokazie chodzenia po ogniu, warto także obejrzeć tradycyjny taniec zwany meke, w czasie którego przebrani tancerze odtwarzają mity i legendy.
Na Fidżi popularna jest ceramika, tapa (materiał z kory drzew), korale, rzeźby z drewna, spódnice z trawy i biżuteria z muszli. Można także kupić kije wojenne i widły kanibali, ale należy pamiętać, że sklepy wolnocłowe na lotniskach ich nie sprzedają.
Trzeba być ostrożnym przy zakupie rękodzieła, ponieważ wiele artykułów pochodzi z Azji. Nie należy także kupować skorup żółwia i wyrobów z fiszbiny. Świetnym prezentem będzie butelka rumu Bounty z Lautoka.
Na Fidżi znajdziemy bardzo duży wybór dań, w tym kuchnię europejską, azjatycką i indyjską. W kurortach serwowana jest zazwyczaj kuchnia europejska, niekiedy bardzo wykwintna. Miasta, takie jak Nadi, czy Suva mogą pochwalić się znakomitymi restauracjami, szczególnie polecamy pływającą restaurację Tiko w Suvie.
Składnikami lokalnych potraw są przede wszystkim wieprzowina, drób, ryby, warzywa i owoce. Koniecznie weźcie udział w lokalnej uczcie, zwanej lovo, z pieczonym prosiakiem, dynią, słodkimi ziemniakami i mnóstwem innych potraw gotowanych na gorących kamieniach w tradycyjnym podziemnym piecu. Popularne lokalne przysmaki to m.in. kokoda (surowa ryba marynowana w soku z limonki i podawana z mlekiem kokosowym), dhal (gęsta i pikantna indyjska zupa z soczewicy), ryby w kremie kokosowym (lolo) i różne rodzaje curry.
Narodowym napojem jest yaqona, zwana też kavą. Ma lekkie działanie psychoaktywne i używana jest głównie do celów rytualnych oraz jako składnik grogu. Powstaje ze sproszkowanych suchych korzeni pieprzu metystynowego, który następnie moczony jest w wodzie. W czasie rytuału uczestnicy siedzą na matach, a mistrz ceremonii nabiera yagonę z drewnianej miski (tanoa) za pomocą łupiny orzecha kokosowego (bilo) i podaje honorowemu gościowi, który wypija zawartość duszkiem. Następnie ponownie napełnia bilo i podaje następnemu uczestnikowi. I tak po kolei, aż każdy spróbuje napoju. Mimo, że yaqona jest lekkim narkotykiem, żeby cokolwiek poczuć trzeba by wypić spore ilości. W czasie spożywania można czuć lekkie mrowienie języka.